19 Lis

Dojazd z lotniska do centrum

AeroBus- rejsy prowadzone przez lotnisko
AeroBus- rejsy prowadzi lotnisko

Wybierając się samolotem za granicę odwiecznym pytaniem każdego turysty jest: Jak najszybciej dostać się z lotniska do centrum i z powrotem? Poniżej chcielibyśmy przedstawić niezbędne informacje na temat tranzytu z lotniska El Prat w Barcelonie do centrum miasta i w powrotną stronę. Niezależnie, czy decydując się na pociąg, autobus czy taksówkę mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże wybrać najbardziej odpowiedni i najlepszy transport wszystkim podróżującym.

AeroBus
czyli rejsy autobusowe prowadzone przez lotnisko. Kursy są prowadzone z obydwu terminali- Terminalu 1 i Terminalu 2 (A, B i C) bezpośrednio do centrum Barcelony, gdzie zlokalizowane są cztery główne przystanki: Plaza España, Urgell, Plaça Universitat i Plaça Catalunya. Po opuszczeniu lotniska należy kierować się prosto na przystanek autobusowy, gdzie na pewno będzie czekał na podróżnych jasnoniebieski autobus z napisem Aerobús. Jeśli podróżujemy na lotnisko z Plaça Catalunya, trzeba upewnić się, że wsiedliśmy do odpowiedniego autobusu. A1 kursuje na Terminal 1, a A2 jeździ na Terminal 2. Numer każdego autobusu umieszczony jest z przodu pojazdu, a podróż trwa około 25-30 minut. Jeśli jednak pomylimy autobusy nie wpadajmy w panikę- istnieją połączenia pomiędzy oboma terminalami. Podobne rozwiązania oferują na lotniskach międzynarodowych inne, popularne turystycznie kraje, jak choćby Bułgaria, Włochy czy Francja.
Bilet na AeroBus ważny jest przez dziewięć dni. Można go zakupić bezpośrednio w autobusie za gotówkę lub w automacie biletowym znajdującym się tuż obok przystanku. Automat przyjmuje zarówno gotówkę jak i karty kredytowe.
—–
REKLAMA
Jeśli jesteś na etapie poszukiwania ciekawych ofert mieszkaniowych we Wrocławiu koniecznie wejdź na mieszkania sprzedaż Wrocław – kameralne i nowoczesne osiedla.

Marzysz o wyjeździe w górach? Zakopane noclegi to interesujące kwatery bezpośrednio od właścicieli.
—–
Autobusy komunikacji publicznej
Jest to najtańsze rozwiązanie- standardowy bilet kosztuje ok. 1,5EUR. Równocześnie jest to najwolniejszy transport i te autobusy nie posiadają schowków na bagaże. Autobusy komunikacji publicznej generalnie odjeżdżają z Terminala 2, ale zanim skierują się bezpośrednio do centrum zajeżdżają na Terminal 1.

  • Autobusy dzienne:

Linia 46: Jest to jedyna bezpośrednia linia pomiędzy lotniskiem i Plaça Espanya. Działa od godziny 5:00 do północy. Bilety kosztują 1,45EUR.
Linia 105: Odjeżdża z lotniska i jedzie do Prat-Pueblo. Ma jedynie połączenie z autobusem numer 65 kursującym do Plaça Espanya. Autobus kursuje od 4:45 do 22:43.

  • Autobusy nocne:

Autobusy oznaczone ‘Nuit N17′ kursują od północy do 5:00. Główne przystanki znajdują się przy Plaça Espanya i Plaça Catalunya. Bilet kosztuje 1,45EUR i kursuje co 20 minut.

Pociąg
Pociągi odchodzą z Terminalu T2 na barcelońskim lotnisku i kursują bezpośrednio do centrum zatrzymując się na stacjach Barcelona Sants i Paseo de Gracia, El Clot i Sant Andreu. Podróż trwa około 25 minut. Obecnie trwa budowa nowego dworca kolejowego na Terminalu T1, który połączy lotnisko z hiszpańską siecią AVE i linią metra nr 9 w Barcelonie. Jego otwarcie zaplanowano w 2012 roku.
Podróż pociągiem kosztuje 2,90EUR, jednak można kupić bilet na 10 przejazdów (T10), który kosztuje 8,25EUR i może być również używany w metrze, autobusach i tramwajach po przyjeździe do Barcelony. Bilety można kupić na stacji kolejowej.

Taksówka
Podróż taksówką jest najdroższym sposobem dotarcia do centrum miasta z lotniska, ale prawdopodobnie najszybszym i najwygodniejszym. Opłata za przejazd wynosi około 30EUR, może trochę mniej. Należy również pamiętać o kilku dodatkowych opłatach: 1EUR za każdy bagaż i 4EUR w przypadku podróży między 00:00 – 06:00 w piątek, sobotę i niedzielę.