11 Sie

Dzielnica Les Corts

Dzielnica Les Corts obejmuje zachodnią połowę Avenida Diagonal. Była to dawniej wieś o tej samej nazwie, która, podobnie jak Gracia, Sants i Sant Martí, została przyłączona do Barcelony pod koniec XIX wieku.
Teren był nawadniany przez strumienie, które spływały z Collseroli. Była to osada rolnicza, a obecnie stała się dzielnicą mieszkalną z niektórymi z najważniejszych ośrodków handlowych w mieście i dużymi obiektami sportowymi oraz atrakcjami kulturalnymi. Jednak wciąż ma bardzo wiele terenów zielonych, w tym parki i pobliski masyw Collserola. Jest to część Avenida Diagonal położona najdalej od morza. Ale że wynajem samochodu Hiszpania oferuje w atrakcyjnych cenach, to można wypożyczyć auto lub skorzystać ze środków publicznych, by dostać się do tej części Barcelony z kurortów położonych na samym wybrzeżu.

Stadion FC Barcelona, Camp Nou, stoi dumnie od 1957 roku po południowej stronie Diagonal. Zwiedzanie stadionu obejmuje wizytę w jednym z najbardziej popularnych muzeów wśród turystów i mieszkańców: Museu del Fútbol Club Barcelona, który został otwarty w 1984 roku, a całkowicie odremontowany został w 2011 roku.

Dawna rezydencja króla i królowej Hiszpanii, kiedy odwiedzali Barcelonę, Palau Reial de Pedralbes, stoi po północnej stronie alei Diagonal, w sąsiedztwie Pedralbes. Bramy Güell Estate znajdują się na północnym krańcu pałacowego parku. To niezwykłe dzieło Antonio Gaudiego słynie z bramy w kształcie smoka. A na drugim końcu miasta, niemal u podnóża masywu, znajdziesz majestatyczny Klasztor Pedralbes, który powstał w XIV wieku. Świetny przykład czystej architektury gotyckiej w postaci największego klasztoru w Europie wybudowanego w tym stylu.
Kompleks Muzeum-Klasztor Pedralbes obejmuje kościół i klasztor. Klasztor zapewnia dostęp do głównych pomieszczeń: sypialni, refektarza, kapitularza, opactwa i komórek dziennych zakonnic, jedna z nich zawiera wspaniałe malowidła ścienne Ferrera Bassa. Muzeum zawiera liczne dzieła sztuki, przedmioty religijne i meble, które wspólnota mniszek zebrała w ciągu wieków.

Klasztor posiada wiele kolekcji, wszystkie z nich związane z codziennym życiem sióstr lub przedmioty, które zakonnice przyniosły ze sobą, kiedy wstąpiły do zakonu, lub które wspólnota mniszek nabyła do dekoracji klasztoru, głównie w miejscach, kultu, takich jak kościół. W zbiorach znajdują się obrazy, ceramika, meble, sztućce, tekstylia, papier i pergamin.