15 Wrz

Jesienny wypoczynek w Barcelonie

Barcelona w jesiennych barwach
Barcelona w jesiennych barwach

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę do Barcelony w okresie, gdy liście zaczynają spadać z drzew. Wrzesień, październik i nawet listopad zapewniają ciepłe dni i stosunkowo ciepłe wieczory. Oprócz tego, że miasto nie jest tak zatłoczone jak w miesiącach letnich, to w dodatku ceny zaczynają spadać, a liczne imprezy, które odbywają się w tym czasie, dają wiele możliwości spędzenia wyjątkowego wypoczynku w Barcelonie.

Wycieczka do stolicy Katalonii jesienią jest idealnym sposobem na zrobienie sobie przerwy od pracy między latem, a Bożym Narodzeniem. Miesiące jesienne są jednymi z najlepszych do odwiedzenia Barcelony ze względu na panujący klimat – ostre gorąco i wysoka wilgotność sierpnia już zakończone, a chłodniejsze miesiące zimowe dopiero nadejdą za dwa, trzy miesiące. Przeciętne temperatury pomiędzy 15°C a 21°C, podobne do tych, które odpoczywają decydujący się na tanie noclegi w Chorwacji, czynią idealne warunki do zwiedzania, relaksu na plaży, gdyż woda jest zazwyczaj jeszcze ciepła. Warto pamiętać, że klimat jesieni jest szczególnie korzystny, jeśli podróżujemy z dziećmi.

Wraz z kończącym się upałem, zanika także tłum turystów. A mniej ludzi oznacza mniej kolejek we wszystkich atrakcjach turystycznych i bardziej komfortowe poruszanie się środkami miejskiej komunikacji publicznej. W rezultacie, całodzienne zwiedzanie Sagrady Familia, Stadionu Camp Nou czy Parku Güell staje się o wiele bardziej przyjemne i daje o wiele więcej możliwości zobaczenia i skorzystania z dodatkowych atrakcji.
Wraz z początkiem września rozpoczynają się liczne ciekawe oferty cenowe, jak choćby tańsze loty, wiele restauracji, obniża ceny w menu. Zatem Barcelona jesienią jest świetnym rozwiązaniem, jeśli pilnujemy mocno swojego, domowego budżetu.

O tej porze roku Barcelona jest pełna ciekawych i unikalnych wydarzeń, które stanowią o wiele bardziej interesujące atrakcje od tych popularnych i dostępnych o każdej porze roku. Oto niektóre z najważniejszych imprez:

 • Piknik Elektroniczny- 8,15,22 września 2013- odbywa się na wzgórzu Montjuic. Grają w tym czasie na żywo DJ.
 • Katalońskie Święto Narodowe ( La Diada ) – 11 września 2013
  Święto całej Katalonii, kiedy to prezentowana jest duma regionu. Można spodziewać się mnóstwa flag, marszów, koncertów i typowego tańca katalońskiego.
 • Hipnotik- 14 września 2013- hiphopowy festiwal.
 • La Merce Festival – 20 – 24 września 2013- tradycyjny festiwal kataloński, podczas którego można uczestniczyć w wielu typowych uroczystościach regionalnych. La Merce zawiera wiele mniejszych festiwali, więc wiele się dzieje w ciągu tych pięciu dni.
 • Festiwal Azjatycki – 20 – 24 września 2013- łączący się z obchodami La Merce, ten festiwal jest wielkim świętem 17 krajów azjatyckich prezentujących głównie swoją muzykę i taniec.
 • Festa major de la Barceloneta – koniec września – początek października 2013. Tydzień zabawy ze sztucznymi ogniami na plaży, 24- godzinny turniej piłki nożnej, tańce, parady, muzyka i jedzenie.
 • LEM Festival – październik 2013. Miesięczny festiwal muzyki i alternatywnej sztuki multimedialnej z naciskiem na electro, jazz i rock.
 • Międzynarodowy Barceloński Festiwal Filmowy Gejów&Lesbijek – 16 – 27 października 2013- pokazy i nagrody dla krótkich i pełnometrażowych filmów z kręgów gejów i lesbijek.
 • Międzynarodowy Barceloński Festiwal Jazzowy – 19 październik – 01 grudnia 2013-najbardziej znany festiwal jazzowy w Europie. Święto wszystkich odmian gatunku, od big-bandów do latino-jazzu, z koncertami odbywającymi się w całym mieście.
 • Swab 2013- Festiwal Sztuki 3 – 6 października 2013- są to międzynarodowe targi sztuki współczesnej, które prezentują nowe galerie i artystów z całego świata. W tym roku, 60 międzynarodowych galerii zaprezentuje się razem w Barcelonie.

Dodatkowym i jednym z najważniejszych atutów jesiennych wczasów w Barcelonie, są sporo niższe ceny zakwaterowania. Warto jednak zastanowić się, który region Barcelony będzie dla nas najatrakcyjniejszy o tej porze i właśnie tam szukać zakwaterowania. Lub w miejscach dobrze skomunikowanych, dzięki którym łatwo i szybko będziemy mogli przemieszczać się po mieście.