11 Sie

Metro, FGC i tramwaje w Barcelonie

Transport publiczny, taki jak metro, tramwaj i FGC to najszybszy, najprostszy i najwygodniejszy sposób na poruszanie się po Barcelonie. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów biletów i kart miejskich.

Metro i FGC
Barcelona ma obecnie osiem linii metra, które są identyfikowane przez numer i kolor linii L1 (czerwona), L2 (liliowy), L3 (zielona), L4 (żółty), L5 (niebieski), L9 (pomarańczowy), L10 (jasnoniebieski), L11 (jasno zielony) i obsługują większość miasta.
Miasto posiada również miejską i metropolitalną sieć kolejową Ferrocarrils de la Generalitat (FGC), prowadzony przez rząd Katalonii, która uzupełnia sieć metra w Barcelonie. Istnieją trzy linie miejskie: L6, L7 i L8.

Bilety
Metro obsługuje zintegrowany system opłat umożliwiający pasażerom uzyskać bezpłatny transfer z jednego środka transportu publicznego do drugiego w okresie 1 godziny i 15 minut. Istnieją różne rodzaje kart podróży i przejazdów transportowych w Barcelonie, które są ważne w całej sieci transportu publicznego (metro, autobusy, tramwaj i kolej podmiejska), w tym karta T-10, która jest ważna na 10 przejazdów lub bilet na określoną liczbę dni (2, 3, 4 i 5 dni).

Bilet jednorazowy: 2,15€
T-10 kart: 9,95€

Metro (TMB) w dni powszednie od poniedziałku do czwartku, w niedziele i święta funkcjonuje od 5:00 do północy. W piątki i wieczory przed świętami od 5:00 do 2:00, w soboty i wieczory przed świętami (1 stycznia, 24 czerwca, 15 sierpnia, 24 września) bez przerwy, natomiast w wigilię do 23:00.
Ferrocarrils Generalitat (FGC) – w dni powszednie od poniedziałku do czwartku, niedziele i święta: od 5:00 do północy, w piątki od 5:00 do 2:00, w soboty i wieczory przed świętami publicznymi (1 stycznia, 24 czerwca, 24 września) – bez przerwy.
W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących funkcjonowania metra i kolei w Barcelonie:
TMB: www.tmb.cat
FGC: www.fgc.cat

Hiszpania noclegi oferuje w bardzo przeróżnych częściach Barcelony, ale dzięki rozbudowanemu i dobrze zorganizowanemu systemowi komunikacji poruszanie się po mieście jest w miarę szybkie i łatwe.
Tramwaj
Tramwaj znowu działa w Barcelonie od 2004 roku. Ten środek transportu publicznego, alternatywny dla metra, który zniknął w 1971 roku, jest obecnie dostępnym, ekologicznym, szybkim i wygodnym systemem.
Trasy tramwajowe zapewniają łatwy dostęp do głównych obszarów przemysłowych Barcelony, centrów handlowych i stref mieszkalnych.
Dostępne są 2 linie tramwajowe w Barcelonie: Trambaix (T1, T2, T3), który biegnie od Francesc Macià do miast Sant Just Desvern, Sant Joan Despí, Sant Feliu de Llobregat i Cornellà. Trambesòs (T4, T5, T6) obejmuje trasę z wioski olimpijskiej do Sant Adria de Besos poprzez Forum i dociera do Badalonii.

Bilet jednorazowy: 2,15€
T-10: 9,95€

W dni powszednie od poniedziałku do czwartku, niedziele i święta tramwaje kursują od 5:00 do północy. W piątki, soboty i wieczory przed święta: od 5:00 do 14:00.

Więcej informacji na:
www.tram.cat