27 Paź

Park Rozrywki Tibidabo

Tibidabo Amusement Park to magiczne miejsce będące jednocześnie jednym z symboli Barcelony. Ten 100-letni park rozrywki jest jednym z najstarszych na świecie, który w ciągu swego istnienia cały czas się rozwijał. Tibidabo jest jednym z najlepszych miejsc w Barcelonie.

Podczas zwiedzania parku można poznać jego długą historię, doświadczyć jego uroku, cieszyć się z jazdy i atrakcji, rozpoczynając od dawnych ulubionych przez tłumy urządzeń, po infrastrukturę najnowszej generacji, dających zabawę i moc emocji dzieciom, młodzieży i dorosłym. A na dodatek turyści mają tu niesamowite widoki na Barcelonę aż po Morze Śródziemne położone poniżej.

Oferowanych jest tu 25 różnych rodzai przejażdżek dla wszystkich grup wiekowych, wspaniałe pokazy i teatr uliczny, co sprawia, że chodzenie po parku zabawy jest atrakcją samą w sobie.

Co więcej, w parku znajduje się także szereg udogodnień dla turystów, w tym restauracje, wiele z niesamowitymi widokami, miejsca piknikowe i cały szereg usług, który zapewnia, aby dzień spędzony w parku był świetny od początku do końca.

Podobne atrakcje oferuje wiele typowo turystycznych lokalizacji. I tak kwatery Chorwacja oferuje turystom wraz z licznymi możliwościami uczestnictwa w festach, pokazach i koncertach ulicznych, które także organizowane są dla wypoczywających na Wyspach Kanaryjskich.

Sprawdź Tibidabo Sky Walk, obszar, na wysokości 500 metrów, szczyci się najlepszym widokiem na Barcelonę. Jest to miejsce, w którym znajdziesz najlepsze atrakcje, takie jak Muzeum Automaton oraz przejażdżki dla całej rodziny. Jest to miejsce, które wybrał Woody Allen do nakręcenia oscarowego filmu „Vicky Cristina Barcelona”. Dostęp do wszystkich punktów widokowych, jak i szlaków na spacery po lesie jest bezpłatny. Czynny w takich samych godzinach jak Tibidabo Sky Walk.

Tibidabo jest częścią łańcucha wzgórz Collserola, a jego najwyższy punkt znajduje się na wysokości 512m. Wzgórza stanowią część Pasma Nadmorskiego Katalonii. Collserola jest wspaniałym naturalnym rajem składającym się z dużej, zalesionej powierzchni, zamieszkałej przez wiele różnych ssaków, gadów i płazów.

Ten duży obszar, uważany obecnie za jeden z największych parków miejskich na świecie, nie zawsze był tak bardzo popularny i łatwy do odwiedzenia. Aż do końca XIX wieku był to obszar, odwiedzanym przez jednodniowych wycieczkowiczów, pasterzy i tych kilku mieszkańców, którzy zbudowali tu domy.

W 1886 roku została zbudowana na szczycie góry pierwsza solidna konstrukcja. Była to mała kaplica poświęcona Najświętszemu Sercu. Dwa lata później, końcowy odcinek drogi aż do Tibidabo został zbudowany. Hala w stylu arabskim została wybudowana do zakwaterowania królowej Marii Cristiny podczas jej wizyty w Barcelonie. Jednak ostateczne plany zurbanizowania Tibidabo powstały w 1899 roku i były inspirowane przez Salvadora Andreu i Grau, którzy odnieśli sukces inwestując w kolejkę linową i duży park rozrywki.