31 Maj

Park Wodny Illa Fantasia

Illa FantasiaSą pewne rzeczy w życiu, które wszyscy kochamy. Jedną z nich na pewno są parki wodne. Jeśli więc jesteś miłośnikiem parków wodnych, Barcelona ma do zaoferowania takie miejsce dla Ciebie.

Illa Fantasia jest jednym z największych parków wodnych w Europie. Znajduje się on w odległości 30 minut jazdy pociągiem od centrum miasta. Otwarty jest tylko w miesiącach letnich i jest rewelacyjną opcją na słoneczny dzień podczas wakacji. Warto tu przyjechać całą rodziną, gdzie dorośli mogą zrelaksować się w obszarze piknikowym podczas gdy dzieci szaleją na kolejnych zjazdach. Podobnie wakacje Słoneczny Brzeg oferuje z takimi wspaniałymi atrakcjami, jak parki wodne. Takich atrakcji natomiast nie jest zbyt wiele w Dalmacji, ale tę niedogodność mogą zrekompensować tanie noclegi Vodice oferujące na wypoczynek nad samym Adriatykiem.

Park wodny Illa Fantasia ma ponad 20 różnych zjeżdżalni oraz 3 duże baseny – mnóstwo wody, aby się ochłodzić nawet w najbardziej słonecznych dni w Barcelonie. Park oferuje mnóstwo aktywności wodnych dla każdej grupy wiekowej, także dla tych najmłodszych.

Park wodny oferuje miejsce na grilla, gdzie można skorzystać z oferty gastronomicznej parku lub można przynieść własne jedzenie ze sobą. Nie trzeba robić zakupów przed przyjazdem tutaj, ponieważ na miejscu zlokalizowany jest duży supermarket, tuż obok parku wodnego, gdzie można zaopatrzyć się we wszystkie artykuły przed samym wejściem na teren parku.
Jest tu 800 stołów piknikowych, więc nie trzeba martwić się o to, że nie znajdziemy dla siebie miejsca. Są również dwa grille w okolicy, więc można zabrać ze sobą coś na grilla.

W parku znajdują się również restauracje. El Chef Restauracja serwuje posiłki w bardziej formalnym środowisku. Są tu także fast foody, bar kawowy i lodziarnia oraz cukiernia.

Dojazd do parku wodnego
Pociągiem:
Stacja, na której należy wysiąść aby dostać się do parku wodnego to Premia de Mar. Z dworca prowadzone są darmowe przejazdy autobusowe obsługiwane przez park. Czas przejazdu z dworca kolejowego do parku wodnego zajmuje zaledwie 5 minut. Pociąg można złapać z Plaza Catalunya, Arc del Triomf, El Clot lub Barcelona Sants Estacio. Czas przejazdu to około 30 minut.

Samochodem
Jeżeli jedziesz do parku z Barcelony, trasa ma około 25km. Należy jechać drogą C-32 w kierunku Mataró i zjechać na wyjeździe numer 92. Parku znajduje się w Premia de Mar.

Park czynny jest od 8 czerwca do 13 września.
Ceny biletów za cały dzień:
Wzrost powyżej 1,4 m: 26,00€
Poniżej 1,4 m: 16,50€
Poniżej 1 metra: Wolny
Wiek ponad 65 lat: 16,50€

Ceny za bilety za wejście po 14:00, na pół dnia:
Wzrost powyżej 1,4 m: 20,00€
Poniżej 1,4 m: 15,00€
Poniżej 1 metr: Wolny
Wiek ponad 65 lat: 15,00€.

Illa Fantasia oferuje wygodną i przyjemną opcję spędzenia dnia z całą rodziną.