27 Paź

Plaże w Barcelonie

Barcelona posiada 4,2km złocistych plaż, zaledwie 10 minut od centrum miasta z 4 głównymi obszarami plażowymi. Poniżej prezentacja plaż w kolejności odległości od centrum miasta.

Barceloneta jest pierwszą z plaż Barcelony i dlatego może być zatłoczona latem. Słońce jest tu nawet do połowy października. I podobnie jak apartamenty Bułgaria oferuje po wysokim sezonie w niezwykle atrakcyjnych cenach, tak i w okolicach plaż Barcelony można od września znaleźć bardzo ciekawe cenowo kwatery. A że sezon kąpielowy jest tu stosunkowo długi, warto rozważyć przyjazd do Barcelony już po wakacjach.

Do plaży Barceloneta można dostać się linią metra – żółta linia L4, stacja „Barceloneta”.
Po wyjściu z metra trzeba skręcić w prawo i przejść główną drogę, dalej prosto wzdłuż Paseo de Joan de Borbo przez około 10 minut. Po prawej stronie będzie widoczna marina.

Jest mnóstwo rzeczy na plaży do robienia oprócz kąpieli. Windsurfing i kitesurfing są bardzo popularnymi aktywnościami. Można także wypić orzeźwiającego drinka w jednym z wielu barów plażowych. Albo, jeśli po prostu potrzebujesz odpoczynku, można położyć się i rozkoszować ciepłem hiszpańskiego słońca, czytając dobrą książkę. Tego typu atrakcje oferuje na swych plażach także chorwacka miejscowość Baska Voda noclegi proponująca turystom w bardzo ciekawych miejscach, wzdłuż całego swego wybrzeża. W Barcelonie natomiast dodatkową atrakcją plażowania jest fakt, iż nigdy nie jest się za daleko od jakiejś ciekawej architektury, nawet na plaży!

Alternatywnie można dojść na Barceloneta z centrum miasta. Zajmie to około 20 minut od dzielnicy La Rambla.
Jeśli zdecydujesz się na spacer to można wybrać ciekawe trasy, na których spotkać można „Pomnik Colom” wielkiego odkrywcy Krzysztofa Kolumba. Trochę dalej jest malowniczy port Port Vell de Barcelona, z pięknym widokiem na morze i przystań.

W sezonie, jeśli chcesz trochę więcej miejsca do wypoczynku, warto zastanowić się nad jedną z poniższych plaż:

Plaża Icaria – stacja metra „Ciutadella Vila Olimpica”, żółta linia, L4. Skręć w prawo po wyjściu z metra i idź w kierunku bliźniaczych wież. 10 minut spacerem od stacji metra.

Plaża Mar Bella (plaża dla nudystów) – stacja metra „Poblenou” (żółta linia, L4). Ze stacji trzeba przejść około 20 minut, by dostać się na plażę Mar Bella. Chociaż jest to nieoficjalnie plaża nudystów jest tu wiele osób, które wcale nie są nagie.

Plaża Sitges – ta plaża jest na obrzeżach Barcelony i trzeba złapać pociąg z dworca Sants – czas podróży w przybliżeniu to 30 minut.

Wszystkie plaże Barcelony są czyste i dobrze utrzymane.